Akcja ratunkowa powiodła się! Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Ekstraklasie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

PZPN odwiesił licencję Białej Gwiazdy na grę w ekstraklasie. Ostatnia przeszkoda przed startem w rundzie wiosennej została usunięta.

“Przedstawiciele Wisły Kraków S.A., z prezesem Rafałem Wisłockim na czele, przedstawili Komisji obecną sytuację finansową klubu oraz przygotowaną nową prognozę finansową do końca obecnego sezonu. Komisja przedyskutowała również przygotowaną przez Klub niezależną opinię prawną i z zadowoleniem przyjęła fakt wpisania pana Rafała Wisłockiego przez Sąd Rejestrowy do KRS jako prezesa Wisły Kraków S.A.” – napisano na stronie PZPN po obradach komisji.

Wisła Kraków uratowana

Jak dodano, Komisja ds. Licencji Klubowych odwiesiła Wiśle Kraków S.A. “licencję na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2018/19 oraz zakończyła postępowanie wyjaśniające w kwestii własności akcji Klubu, utrzymując w dalszym ciągu nadzór finansowy”.

Odzyskanie licencji pokazuje, że restrukturyzacja, która została wdrożona w klubie kilka tygodni temu, zaczęła działać. To było kluczowe w tej sprawie. Odzyskanie licencji to dla nas pozytywny aspekt, ale każde inne rozwiązanie by nas zaskoczyło. My cały czas trenowaliśmy z myślą, że przystąpimy do pierwszego w tym roku meczu ligowego z Górnikiem Zabrze. Dzisiejsza decyzja pokazuje, że klub idzie w dobrym kierunku – skomentował trener krakowskiej drużyny Maciej Stolarczyk.

RMF24.PL


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY