Podwyżki opłat za śmieci. Warszawa zapłaci najwięcej w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W nowym roku mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więcej za wywóz śmieci. W niektórych przypadkach wzrost opłat jest nawet dwukrotny.

“Nie wykluczam podwyżek, podobnie jak podwyżek za prąd, wynikających z nieodpowiedzialnej polityki energetycznej PiS – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w rozmowie z “Rzeczpospolitą”, odnosząc się do opłat za wywóz śmieci, pod koniec grudnia 2018 roku.

W programie czwartkowej sesji Rady Warszawy jest pakiet przesunięć budżetowych. Jedna z korekt przewiduje zwiększenie aż o 108 mln zł kwoty na odbiór i zagospodarowanie śmieci. Wzrośnie ona do 675 mln zł.

Odpadki z Warszawy mogą być wywożone aż pod Płock albo Ciechanów“. – stwierdzili zgodnie mazowieccy radni.

To oznacza wzrost opłat za śmieci. Warszawa będzie mieć najwyższe stawki odbioru odpadów w Polsce. To ceny z kosmosu, skutek wieloletnich zaniedbań. W naszym mieście działa kartel monopolistyczny. Ratusz przyczynił się do upadku mniejszych firm i zostało zaledwie kilka zdolnych do odbioru śmieci. To owocuje koszmarnie zawyżonymi cenami“. – skomentował Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Figura.

Niestety ceny urosną też w praktycznie wszystkich podwarszawskich miejscowościach. To samo tyczy się niespełna całej Polski.

Od 1 lutego wyższe opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów będą obowiązywać w Lublinie. Stawki będą zróżnicowane w zależności od rodzaju zabudowy oraz liczby osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.

I tak przykładowo, dla jednej osoby mieszkającej w domu jednorodzinnym – jeżeli odpady zbierane i odbierane są w sposób selektywny – opłata miesięczna wyniesie 45 zł (obecnie wynosi ona 30 zł).

Z informacji przesłanych tvn24bis.pl wynika, że stawki wzrosną też w Inowrocławiu.

Stawki w przeliczeniu na jednego mieszkańca mają wynieść́: 17 zł za odbiór odpadów segregowanych; 34 zł dla tych, którzy odmówili przekazywania odpadów segregowanych”. – poinformowała Adriana Herrmann, Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej. Teraz jest to odpowiednio 14 i 28 złotych.

Podwyżki nie dotyczą jednak wszystkich polskich miast.

U nas opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2019 roku pozostają bez zmian“. – deklaruje rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Gdyni Agata Grzegorczyk.

TVN24.BIS/wyborcza.pl

https://medianarodowe.com/skandal-rada-europy-przyjmuje-lewackie-rezolucje-a-polscy-eurodeputowani-nawet-nie-przychodza-na-glosowania/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY