REKLAMA

Chce rozbić koalicje narodowo-wolnościową? Gwiazdowski idzie do polityki: „Za chwilę będzie u Gowina”

REKLAMA

Z informacji jakie podaje sam Robert Gwiazdowski – prezes rady nadzorczej ZUS za pierwszych rządów PiS – zamierza utworzyć swój własny ruch polityczny. Do niedawna utrzymywał, że nie ma zamiaru iść do polityki.

Gwiazdowski znany jest ze swoich liberalnych poglądów gospodarczych, a także z przynależności do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jego ruch polityczny ma być merytoryczny i nieideologiczny – pojawiły się głosy, że ma być to typowy technokratyczny byt polityczny. Jednym z przejawów potwierdzających tę kwestię ma być lawirowanie Gwiazdowskiego np. w sprawie aborcji.

ZPP, z którego prawdopodobnie składać ma się zaplecze intelektualne na swoim czele ma prezesa Cezarego Kaźmierczaka, który wsławił się tezą, iż do Polski należy przyjąć 5 milionów imigrantów. Kaźmierczak otwarcie przyznaje w swoich wypowiedziach, że jest ukrainofilem i że chce zalegalizować pobyt wszystkich Ukraińców na stałe w Polsce.

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki zauważa, że projekt Gwiazdowskiego idealnie wpasowuje się w pomysły technokraty Morawieckiego.


Nie tylko Robert Winnicki zauważa, że coś tu nie gra. W internecie pojawiło się sporo komentarzy na ten temat.


Źródło: Robert Gwiazdowski/Twitter

REKLAMA

Komentarze