Krzysztof Bosak o PiS: “To partia etatystycznej centrolewicy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak udzielił wywiadu dla Gazety Prawnej. Mówił on między innymi o nadchodzących wyborach parlamentarnych i tych do europarlamentu, akcie politycznego zgonu Pawła Adamowicza, ale również o obecnej władzy – Prawie i Sprawiedliwości.

Padło również pytanie dotyczące powołania Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji.

Przeciętny wyborca nie pamięta posła Andruszkiewicza jako działacza organizacji narodowych, tylko jako sprzyjającego PiS polityka z TVP Info. Ta nominacja nie poszerza obozu PiS o skrzydło narodowe, a jedynie o kolejną osobę, która artykułowała już wcześniej przekaz PiS.” – skomentował Krzysztof Bosak.

Pytany o obecną władzę, Bosak stwierdził, iż “PiS jest partią etatystycznej centrolewicy, łączącej zachowawczość z radykalizmem i chadeckość z socjalizmem. PiS realizuje politykę prounijną i socjaldemokratyczną, operując zarazem patriotyczną i niepodległościową frazeologią. Pamiętajmy też, że to PiS poparł wzmacniający Brukselę traktat lizboński. Nawet teraz najważniejsi politycy tej partii, jak Mateusz Morawiecki, nie wykluczają przystąpienia Polski do strefy euro.”

Redaktorzy odnieśli się również do nadchodzących wyborów europarlamentarnych i do pomysłu, jakoby Polska miała opuścić Unię Europejską.

Czy w świetle badań opinii publicznej, które notują rekordowe poparcie dla członkostwa w UE, podnoszenie sztandaru polexitu czy antyunijności nie jest działaniem jałowym?” – zapytano.

Wiceprezes Ruchu Narodowego stwierdził, iż: “nie jest prawdą, że wyniki badań są pod każdym względem rekordowo prounijne. Eurosceptycyzm był w Polsce zagadnieniem do tej pory nieprzebadanym. Dokładniejsze analizy zamówił dopiero ostatnio europoseł Dobromir Sośnierz. I tam wyszło, że – w zależności od pytania – odsetek eurosceptyków w Polsce waha się między 5 a 30 proc. To znaczy, że akceptacja dla obecności w Unii nie jest bezwarunkowa. Były pytania, czy poparłbyś polexit, gdyby na Polskę nałożono sankcje. Okazuje się, że 19 proc. Polaków powiedziało „tak”. Ponad 30 proc. Polaków byłoby gotowych poprzeć polexit, gdyby się okazało, że członkostwo w UE nam się po prostu nie opłaca.”

Zachęcamy do zapoznania się z całością materiału dostępnego na portalu gazetaprawna.pl.

gazetaprawna.pl

https://medianarodowe.com/mariana-kowalskiego-zzera-zazdrosc-ostro-atakuje-ruch-narodowy-wolnosc-i-brauna/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY