Ambasador Ukrainy: “Napięcie będzie trwało, dopóki Rosja będzie mogła sobie pozwolić iść dalej”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Takimi słowami skomentował okupację Krymu ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca. Ambasador Ukrainy wziął udział w debacie “Bezpieczne sąsiedztwo, czyli Europa wobec Rosji i Ukrainy” zorganizowanej w ramach projektu Forum Dialog.

Mam nadzieję, że zmniejszy się odsetek polityki historycznej w relacjach między Polską i Ukrainą na rzecz polityki pragmatycznej – m.in. gospodarki, infrastruktury oraz kwestii bezpieczeństwa“. – podkreślił w poniedziałek ambasador.

Zapytany, do czego obecnie Ukrainie potrzebna jest Polska i w jakich kwestiach potrzebne jest polskie wsparcie, podkreślił, że polityka strategicznych działań i celów Polski wobec jego kraju jest klarowna i niezmienna.

Wskazał, że Polska uznaje terytorium Ukrainy sprzed inwazji Rosji i okupacji Krymu, krytykuje rosyjskie działania, popiera sankcje wobec Rosji oraz porusza ukraińskie tematy na forum międzynarodowym. Co najważniejsze, że Polska wspiera zbliżenie Ukrainy z Unią Europejską.

Mamy dużo kwestii do omówienia i rozstrzygnięcia w relacjach dwustronnych. Ta polityka historyczna zaczęła nam zajmować połowę czasu i wysiłków na scenie naszych relacji”.– stwierdził, odnosząc się do wspólnej historii.

Wyraził nadzieję, że “zmniejszy się odsetek” polityki historycznej na rzecz polityki pragmatycznej – gospodarki, infrastruktury oraz kwestii bezpieczeństwa. Według niego, to właśnie pragmatyzmu “najbardziej potrzebujemy”.

polsatnews.pl

https://medianarodowe.com/porozumienie-zydowsko-ukrainskie-to-historyczna-umowa/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY