Gala rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu wiedzy patriotycznej o Romanie Dmowskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Podczas minionego czwartku podlascy Wszechpolacy razem z Fundacją Obowiązek Polski oraz Katolickim Stowarzyszeniem Civitas Christiana zorganizowali galę rozstrzygnięcia ogólnopolskiego konkursu wiedzy patriotycznej o Romanie Dmowskim.

Patronat nad konkursem objęli: JE Abp ks. Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki, Podlaski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewoda Podlaski.

Była to już VII edycja konkursu, który stawia sobie za cel propagowanie zasług, myśli i dorobku ideowego Romana Dmowskiego wśród młodzieży. Konkursowicze w tej edycji pisali eseje na temat ,,Suwerenność to wolność samodecydowania”.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Kapituła oceniająca złożona z historyków podczas pracy zwracała uwagę nie tylko na samej wiedzy historycznej, ale również kładła nacisk na interpretację dokonań i myśli Dmowskiego oraz styl i ciekawość pracy pod względem językowym.

Warto zauważyć, iż kolega Krystian Kruszyński z Białostockiego Koła Młodzieży Wszechpolskiej jako uczeń VIII LO w Białymstoku zajął drugie miejsce. Jest nam niezmiernie miło, że jako organizacja wychowawcza propagujemy i zachęcamy do poznawania sylwetki naszego prezesa honorowego- Romana Dmowskiego – relacjonują wszechpolacy.

mw.org.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY