[WYDARZENIE] Ruch Narodowy przeciw upamiętnianiu Szeptyckiego: “Tablica wstydu i hańby”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dniu 25 stycznia 2019 roku o godzinie 17.00 na placu Uniwersyteckim Ruch Narodowy organizuje pikietę przeciw upamiętnianiu Andrzeja Szeptyckiego.

Wiemy jaką rolę odegrał abp. Andrzej Szeptycki w okresie największego nasilenia mordów na Polakach. Nie stanął on w obronie ofiar, choć posiadał ku temu władzę i środki. Zamiast bronić mordowanych i prześladowanych Polaków, on swoją postawą i działaniami podsycał bardziej nastroje wśród wiernych podległych jego jurysdykcji, jako grekokatolickiego metropolity lwowskiego i zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego. Swoimi decyzjami i działaniami, takimi jak wiernopoddańcze listy do Hitlera, delegowanie grekokatolickich kapelanów do ukraińskiej dywizji SS-Galizien, modły i publiczne nabożeństwa w intencji zwycięskiej armii niemieckiej postawił się w jednym rzędzie ze zbrodniarzami z OUN i UPA. Pozostał głuchy na list rzymskokatolickich biskupów, w którym zwracali się do niego o powstrzymanie rozlewu krwi – piszą organizatorzy.

Odsłonięcie i obrona tablicy poświęconej abp. Szeptyckiemu jest policzkiem wymierzonym w Polaków bestialsko mordowanych na Kresach Wschodnich, w ich pamięć i w prawdę historyczną. Mamy wszyscy świadomość, że naszym wspólnym obowiązkiem, jako Polaków i patriotów jest protestować i żądać usunięcia tej tablicy hańby. Nie dla czczenia oprawców Polaków! Nie dla czczenia hitlerowskich kolaborantów!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY