Św. Faustyna Kowalska wygrała plebiscyt na Polkę Stulecia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook/Konfederacja KobietRP

Dobiegł końca plebiscyt na Polkę Stulecia. Najwięcej głosów internautów otrzymała św. s. Faustyna Kowalska. Głosowanie na nietuzinkowe polskie kobiety było klamrą zwieńczającą obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Święta Faustyna Kowalska otrzymała blisko jedną piątą wszystkich oddanych głosów. Na podium znalazły się również: Danuta Siedzikówna ps. “Inka” oraz dr Wanda Półtawska.

Plebiscyt już się zakończył, ale mamy nadzieję, że stanie się on jedynie początkiem fascynującej przygody związanej ze zgłębianiem losów wspaniałych, odważnych, pełnych miłości i pasji Polek. Taki był zresztą też jego cel – głosowanie miało dać impuls do poznawania zarówno tych legendarnych bohaterek, o których wiedzieć powinno każde dziecko, jak i tych, których pamięć udało się przywrócić dopiero niedawno, a także tych, o których wiemy ciągle za mało – relacjonuje Konferderacja Kobiet RP, która zorganizowała plebiscyt.

Bo przecież bez nich – tych setek tysięcy dzielnych matek, żon, babć i córek – historia Polski wyglądałaby pewnie zupełnie inaczej. To one – piękne, wierne i mężne – wychowywały kolejne pokolenia, ucząc je miłości do Boga i Polski oraz szacunku do tradycji, dając w codziennej, pokornej pracy wzór wierności wyznawanym zasadom. Ale to także one, gdy trzeba było, same chwytały za broń, roznosiły meldunki, opatrywały rannych, rzucały granatami czy dowodziły oddziałami, zaś w dzisiejszych czasach nie wyrzekły się wyznawanych ideałów i nie dały porwać się nurtowi feminizmu, pokazując, czym jest prawdziwa kobiecość – piszą organizatorki.

kkrp

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY