Ks. Bańka masakruje ekumenistów: “Dni Judaizmu i Islamu w Kościele są efektami szaleństwa ekumenizmu” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzień Judaizmu to obchodzone w polskim Kościele katolickim corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan święto, ustanowione przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 r. Podobnie obchodzi się 26 stycznia Dzień Islamu, który został ustanowiony w 2001 r. przez Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi.

– Dni Judaizmu i Islamu są owocami pewnych nowych prądów teologicznych w Kościele katolickim, pewnego szaleństwa ekumenizmu, który ze wszystkimi chce się bratać, nie pamiętając o tym, co głoszą te religie i nie pamiętając tak naprawdę o tym, czego naucza Pan Jezus – mówił w Mediach Narodowych ks. Szymon Bańka z Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X.

– Pan Jezus mówi, że On jest drogą, prawdą i życiem, On jest bramą do zbawienia. Wszelkie działania ze strony Kościoła sugerujące, że Pan Jezus nie jest aż tak bardzo potrzebny i są inne drogi zbawienia np. poprzez religie islamu czy współczesną religię talmudyczną są działaniami szalenie niebezpiecznymi dla duszy. Są właściwie zdradą apostolskiej działalności i misji Kościoła – tłumaczył kapłan.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY