Sprawcy napadu na polski sklep skazani

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia commons

Sprawcy, którzy w lutym 2018 roku wysadzili polski sklep w centrum Leicester – Aram K., Hawkar H. and Arkan A. –  zostali skazani na dożywocie.

Skazani w lutym 2018 roku doprowadzili do eksplozji w budynku, gdzie znajdował się polski sklep. Incydent miał miejsce w centrum miasta Leicester. Wybuch zniszczył sklep znajdujący się na parterze budynku i mieszkanie na pierwszym piętrze.

Radio ZET NEWS@RadioZET_NEWS

Sprawcy wybuchu w polskim sklepie w Leicester w W. Brytanii, w którym w lutym ub.r zginęło 5 osób, skazani na dożywocie. To zarządzający sklepem Aram K. i jego dwaj przyjaciele. Żaden z nich nie jest obywatelem Polski. Motywem ich działania była próba wyłudzenia ubezpieczenia.316:21 – 18 sty 2019Twitter Ads – informacje i Polityka prywatnościZobacz pozostałe Tweety użytkownika Radio ZET NEWS

Jak ustalili śledczy, w piwnicy budynku znajdowała się benzyna, która była podłożona przez sprawców i eksplodowała. W eksplozji i pożarze zginęło w sumie pięć osób – pracownicy sklepu i członkowie rodziny mieszkający nad sklepem.

Mężczyźni zostali skazani na dożywocie, które jednak będą mogli opuścić po odsiedzeniu 38 lat.

Źródło: dorzeczy.pl, radiozet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY