Minister Naimski: Iran jest zagrożeniem dla pokoju, w tym dla Izraela

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Minister Piotr Naimski (Prawo i Sprawiedliwość) z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w wywiadzie dla Radia Wnet pozwolił sobie na stwierdzenie, jakoby Iran zagrażał światowemu pokojowi.

”Iran jest zagrożeniem. Iran jest zagrożeniem dla pokoju światowego i w tym sensie Polska, która oferuje miejsce dla tej wielonarodowej konferencji […] jest państwem, które aktywnie w tym procesie przeciwdziałania agresji w skali globalnej uczestniczy” – mówił Naimski (PiS) w wywiadzie dla Radia Wnet. 

Naimski argumentował również zasadność organizowania anty-irańskiej konferencji „sojuszniczymi stosunkami polsko-amerykańskimi”, jak również „więzami sojuszniczymi ze światem Zachodu”. 

Ameryka jest potrzebna Europie. Więzy transatlantyckie powinny być na różne sposoby wzmacnianie. To jest sfera geopolityczna, którą przez kilka dziesięcioleci nazywaliśmy po prostu Zachodem […] tę wież kulturową, cywilizacyjną, ale także i strategiczną, geopolityczną warto podtrzymywać, i warto budować, i warto budować nowe pola do tej pogłębionej współpracy i ta konferencja warszawska jest tego wyrazem” – mówił dalej Naimski.

W dalszej części wywiadu Naimski twierdzi, że Iran jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa całego regionu:

Można na to popatrzeć jeszcze od innej strony. Bliski Wschód i to, co się dzieje na Bliskim Wschodzie [….] to jest fundamentalnie ważne dla pokoju światowego, tam ścierają się interesy globalnych graczy. I Iran, który jest dużym państwem, istotnym państwem […] Iran który by doprowadził do tego, że broń atomowa będzie upowszechniona w tamtym regionie, to jest Iran, który bezpośrednio będzie zagrażał bezpieczeństwu nie tylko regionalnemu […] Izrael jest zagrożony egzystencjalnie, można powiedzieć, przez cały czas od początku swego istnienia po drugiej wojnie światowej i to zagrożenie nie jest usunięte […] ale Iran jest tutaj istotnym elementem który to bezpieczeństwo też narusza„ – powiedział polityk.

Radio Wnet/YouTube.com/MediaNarodowe.com

https://medianarodowe.com/sondaz-mb-maleje-przewaga-pis-nad-opozycja/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY