USA będą zwalczać antysemityzm w Europie! Zapadła decyzja Trumpa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał się w poniedziałek pod ustawą regulującą, w jaki sposób USA ma zwalczać antysemityzm w Europie.

Rezolucja nr 672 określana mianem „Combating European Anti-Semitism Act of 2017” została złożona w Kongresie już w 2017 roku, ale dopiero w grudniu 2018 roku zatwierdził ją Senat, a 14. stycznia br. podpisał ją Donald Trump.

Nowe prawo rozszerza zakres informacji, które Departament Stanu USA musi zamieszczać w corocznym raporcie na temat wolności religijnej na świecie. Dla każdego europejskiego państwa, w którym „groźby lub ataki przeciw Żydom, żydowskim szkołom lub instytucjom religijnym są szczególnie znaczące”, Departament Stanu będzie musiał określać, jakie są wyzwania bezpieczeństwa i potrzeby europejskich Żydów oraz europejskich służb bezpieczeństwa.

W raporcie mają się również pojawić informacje, co USA robią we współpracy z europejskimi służbami bezpieczeństwa w celu zwalczania antysemityzmu, informacje o programach promujących „pluralizm i tolerancję” oraz pokazujących „pozytywny wkład Żydów”, a także informacje o tym, co robią europejskie rządy dla przyjęcia i stosowania definicji antysemityzmu według International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA).

Amerykański parlament uznał również, że USA powinny podkreślać znaczenie zwalczania antysemityzmu w organizacjach wielostronnych a Departament Stanu USA powinien kontynuować dokumentowanie aktów antysemityzmu i zachęcać zagraniczne rządy i instytucje do przyjęcia definicji antysemityzmu opracowanej przez IHRA.

Według definicji “antysemityzm to pewne postrzeganie Żydów, które może być wyrażane jako nienawiść do Żydów. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu są skierowane w stronę osób żydowskich lub nieżydowski i/lub ich własności, przeciw żydowskim instytucjom i obiektom religijnym”.

Wyżej wymieniona organizacja uważa, że wymienione postawy mogą być wymierzone również przeciw polityce i samemu państwu Izrael.

Antysemityzm często oskarża Żydów o spisek przeciw ludzkości i często jest używany do obwiniania Żydów za coś, co idzie źle. Wyraża się w mowie, piśmie, formach wizualnych i działaniu, a także wykorzystuje groźne stereotypy i negatywne cechy charakteru.” – skomentowali ustawodawcy z USA.

Kresy.pl

https://medianarodowe.com/muzulmanie-zablokowali-wystawe-o-holocauscie/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY