Unia buduje płatną agenturę! Powstaje program “Prawa i Wartości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. nczas.com

Parlament Europejski opowiedział się za potrojeniem środków na organizacje pozarządowe zajmujące się m.in. promowaniem oraz ochroną tzw. demokracji i praworządności.

Mowa o programie “Prawa i Wartości”, który będzie obowiązywał w latach 2021-2027. Komisja Europejska zaproponowała na ten cel w maju 2018 roku 642 mln euro. Parlament Europejski w czwartek zwiększył tę kwotę trzykrotnie i na ten lewicowy projekt Unia przeznaczy 1 mld 834 mln euro naszych podatków.

Ogólnym celem programu ma być ochrona i promowanie praw oraz wartości zapisanych w art. 2 unijnego traktatu. Działanie to ma być realizowane poprzez wspieranie organizacji społeczeństwa obywatelskiego na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i ponadnarodowym.

Do sprawy odniósł się na Twitterze europoseł Dobromir Sośnierz.

-Za 2 000 000 000 € Unia buduje sobie płatną agenturę w państwach członkowskich, a neo-Targowica jeszcze pręży się z dumy nad własnymi osiągnięciami. „Zasada bezstronności” ? Nie wierzę… No na pewno — za unijne pieniądze, org. pozarządowe nareszcie będą bezstronne jak cholera.

-Wywalczyliśmy ? Jak wywalczyliście ? Dla Was to tylko klikanie w przyciski, wywalczyć te 2 mld € to muszą ludzie, którzy będą codziennie harować na to, żebyście zgarnęli ich pieniądze i wesoło rozrzucali po świecie, karmiąc darmozjadów wygadujących pierdoły na Wasze zlecenie…

Przyjęcie stanowiska Parlamentu Europejskiego nie kończy prac nad regulacją. Aby to się stało potrzeba jeszcze zgody państw członkowskich. Unijne stolice mają osiągnąć ogólne polityczne porozumienie co do wieloletniego budżetu na lata 2021-2027 jesienią bieżącego roku.

RMF24.PL

https://medianarodowe.com/unia-pieniadze-praworzadnosc-ue/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY