Owsiak bez szansa na Nobla? “To nie jest nagroda dla WOŚP”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Reporter Wirtualnej Polski, Jarosław Kociszewski stwierdza wprost: “Jurek Owsiak nie dostanie pokojowego Nobla” .

15 stycznia Polskę obiegła informacja, że Komitet Norweski przyjął nominację Jerzego Owsiaka, jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019.

Nominację Owsiaka zgłaszał (elektronicznie) i wspierał także poseł Kukiz’15 Andrzej Kobylarz. Dwa lata temu do tej nagrody nominowana była fundacja WOŚP.

https://twitter.com/BratWodza/status/1085882261604585472

Portal wp.pl nie podziela jednak lewicowego zachwytu nad kandydaturą Owsiaka – donosi, że lider WOŚP niemal na pewno nie dostanie nagrody.

“Jurek Owsiak nie dostanie pokojowego Nobla. To nie jest nagroda dla WOŚP” – pisze Jarosław Kociszewski. Przekonuje, że takie wyróżnienie otrzymują osoby, które nie prowadzą działalności “czysto humanitarnej”.

Słowa dziennikarza potwierdza Henrik Urdal, dyrektor Instytutu Badań nad Pokojem w Oslo. W rozmowie z portalem wp.pl podkreśla, że wiele osób może zgłaszać swoje kandydatury, jednak ich zaakceptowanie nie oznacza, że zgłoszona osoba ma jakiekolwiek szanse na nagrodę.

Wiele nominacji otrzymywanych każdego roku przede wszystkim ma zwrócić uwagę na kandydata w jego kraju i nie koniecznie ma związek z tym, czy jest Pokojowa Nagroda Nobla – mówi Urdal.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY