Zmiany w TVP? Są potencjalni następcy Jacka Kurskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jarosław Sellin, Joanna Lichocka i Paweł Lewandowski – to potencjalni kandydaci do zastąpienia Jacka Kurskiego na stanowisku prezesa TVP. Ale może być tak, że Kurski wcale nie zostanie odwołanie, a otrzyma jedynie polecenie złagodzenia przekazu – informuje Radio Zet

Według nieoficjalnych informacji, już wkrótce Jacek Kurski może przestać pełnić funkcję prezesa TVP. Do takiej decyzji mają namawiać prezesa Kaczyńskiego politycy PiS – podaje „Rzeczpospolita”. Dyskusja wokół przyszłości Kurskiego to pokłosie m.in. poniedziałkowych materiałów w „Wiadomościach”, które zbulwersowały wielu widzów. Mimo, iż formalnie tego nie ogłoszono to już pojawiają się nazwiska potencjalnych następców Kurskiego.

Wśród potencjalnych następców wymienia się posłankę PiS Joannę Lichocką oraz dwóch wiceministrów kultury i dziedzictwa narodowego – Jarosława Sellina i Pawła Lewandowskiego.

Jednak PiS bierze również pod uwagę także możliwość pozostawienie Kurskiego w fotelu prezesa, przy jednoczesnym złagodzeniu ostrej i polaryzującej retoryki, jaką telewizja publiczna uprawia od trzech lat. 

Kontrowersyjne materiały TVP ws. WOŚP i śmierci Adamowicza
W poniedziałkowych ”Wiadomościach” TVP1 prowadzonych przez Krzysztofa Ziemca oraz Danutę Holecką powstała seria materiałów na temat tragicznych wydarzeń z Gdańska.

W pierwszym z nich zarzucono Jurkowi Owsiakowi, że w momencie pojawienia się informacji o ataku na prezydenta Adamowicza, nie przerwał licytacji w głównym studiu WOŚP w Warszawie. Z kolejnych relacji widzowie dowiedzieli się, że ”to policja miała rację, mówiąc, że organizowany przez Owsiaka festiwal Pol’and’Rock to impreza podwyższonego ryzyka”. 

W innym materiale, gdy mówiono o mowie nienawiści w polskiej przestrzeni publicznej, powołano się wyłącznie na wypowiedzi polityków dzisiejszej opozycji.

Szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że telewizja publiczna “nie realizuje w tym momencie żadnej misji publicznej i nie łączy Polaków, tylko dzieli”
W Internecie krąży petycja szefa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza o odwołanie Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Petycję podpisały tysiące osób.

Źródło: radiozet.pl, rp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY