Tusk rozpoczął kampanię na śmierci Adamowicza? “Obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

W całej Polsce organizowane są zgromadzenia, podczas których mieszkańcy miast oddają hołd Pawłowi Adamowiczowi. O swoim prezydencie pamiętają także gdańszczanie, którym towarzyszył Donald Tusk.

Donald Tusk na krótko po przekazaniu informacji o śmierci prezydenta Gdańska, opublikował post na Twitterze. „Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, Przyjacielu” – napisał szef Rady Europejskiej. Później poinformowano, że były premier zapowiedział swoją obecność na zgromadzeniu zorganizowanym w Gdańsku. Donald Tusk pojawił się wśród mieszkańców miasta, którzy przyszli oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi.

Szef RE wygłosił przemówienie osobiste przemówienie adresowane do Pawła Adamowicza. – Każdy mieszkaniec Gdańska cię pamięta. Byłeś zawsze tam, gdzie trzeba było się przeciwstawić złu. Na tym naprawdę polegało twoje życie – powiedział Donald Tusk cytowany przez Onet. – Pamiętam z jakim wzruszeniem śpiewałeś z nami pieśń Solidarności „Modlitwę o wschodzie słońca”. Chcę ci obiecać, że obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą – dodał.

WPROST.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY