Financial Times: “USA same nie wiedzą, czy zostają w Syrii, czy się z niej wycofują”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Brytyjski dziennik “Financial Times” krytycznie ocenia działalność administracji Trumpa ws. Syrii: “To przejaw szerszego chaosu i niezdecydowania tej i poprzednich administracji USA”.

Jeśli USA same nie wiedzą, czy zostają w Syrii, czy się z niej wycofują, czy zrobią to powoli czy szybko, na elastycznych zasadach czy bez zasad, to skąd ma to wiedzieć Bliski Wschód? – pisze we wtorkowym komentarzu redakcyjnym “Financial Times”.

Przypominamy, że amerykańskie media podały kilka dni temu, że według nieoficjalnych informacji wycofywanie wojsk USA z Syrii ma się odbyć w ciągu 60-100 dni, natomiast cały personel Departamentu Stanu USA miał się ewakuować w ciągu 24 godzin.

Decyzja Trumpa wywołała ostry sprzeciw republikańskiego senatora. Lindsey Graham zasugerował nawet, iż ta operacja będzie “odbywała się wolniej”, wywierał też nacisk na prezydencie, aby zmienił zdanie.

Zamieszanie w sprawie obecności sił amerykańskich w Syrii, podsycane przez sprzeczne komunikaty z Waszyngtonu, to przejaw szerszego chaosu i niezdecydowania tej i poprzednich administracji USA – zaznacza gazeta.

Trump mimo, że na początku entuzjastycznie odnosił się do wycofania wojsk z Syrii, po fali krytyki zwołał w tej sprawie specjalną konferencję w Białym Domu. Podkreślił, że nigdy nie brał pod uwagę zakończenia tego procesu w ciągu czterech miesięcy, tak jak to sugerowała amerykańska prasa.

Bliski Wschód powinien przygotować się na najgorszy możliwy wariant – przyszłość bez stabilności ani wolności – konkluduje “Financial Times”.

forsal.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY