Braun o Żydach – rabini Chabad-Lubawicz to antychrześcijańska sekta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejszym gościem Mediów Narodowych i redaktora Michała Murgrabi był Grzegorz Braun. Panowie rozmawiali o ustanawianiu Dni Judaizmu i Islamu w Polsce.

W programie przewodniczący Pobudki mówił między innymi o zbiorze anonimowych tekstów środowisk rabinackich o nazwie Toledot Jeszu, ujętych w formie haggad, które odnoszą się do Pana Jezusa.

Jeszu można odczytywać jako anagram hebrajskich słów: niech imię Jego i pamięć o Nim zaginą.

Pan Jezus przedsawiony jest w tych historyjkach jako oszust i heretyk. Syn Żydówki zgwałconej przez rzymskiego legionistę.

Cuda Jeszu miały być wynikiem czarnej magii. Żydzi mieli go ukrzyżować za szerzenie herezji, a jego uczniowie wykradli ciało z grobu, by dowieść jego zmartwychwstania.

Warto nadmienić, iż Profesor Jan Iluk – historyk, były kierownik Zakładu Historii Starożytnej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego wydał to paszkwilanckie „dzieło”.

Grzegorz Braun stwierdził, iż warto sięgnąć po pozycje wydaną przez gdańskiego profesora, ażeby urealnić sobie pogląd i zdać sobie sprawę, z czym w rzeczywistości mamy do czynienia.

Redaktor Murgrabia prowadził żywą dyskusję z Grzegorzem Braunem na temat między innymi Talmudu i innych ksiąg judaizmu rabinicznego.

Braun przytacza wypowiedzi niektórych rabinów, jakoby goje – czyli np. my, chrześcijanie – nie jesteśmy tworem boskim, lecz jesteśmy produktem demonicznym. Jest to zdanie rabinów powiązanych z sektą Chabad-Lubawicz, która gości w polskim sejmie (na zaproszenie obecnego rzadu!).

Szef Pobudki znany jest z zainteresowań judaizmem rabinicznym, przez co wielokrotnie miał nieprzyjemności, jednak godne pochwały jest to, że pomimo przykrych sytuacji głosi konkretne fakty z należytą kulturą.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem Madiow Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY