To on zostanie najmłodszym europosłem? Kim jest Jordan Bardella

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mając zaledwie 23 lata może zostać drugim najmłodszym europosłem w historii Parlamentu Europejskiego.

„On panuje nad tłem i forma, co czyni go bardzo skutecznym, szczególnie w programach telewizyjnych” W telewizji LCI Jean Messiha, członek krajowego biura Zgromadzenia narodowego (RN), zachwycił się Jordanem Bardella, wschodząca gwiazda partii.

Mając zaledwie 23 lata, doradca regionalny regionu Ile-de-France i rzecznik prasowy Zgromadzenia Narodowego został uplasowany na pozycji numer 1 na liście RN w wyborach europejskich.

Jego kandydatura została oficjalnie ogłoszona w niedzielę 13 stycznia przez Marine Le Pen podczas spotkania w Paryżu.

Szybka kariera we Froncie Narodowym

Jordan Bardella był aktywistą RN od samego początku swojego świadomego życia. Wspiął się szybko na najwyższe poziomy w szeregach partii Marine Le Pen.

Młody człowiek otrzymał swoją pierwsza kartę z Frontu Narodowego, w wieku 16 lat, “przyciagniety” przemówieniem Marine Le Pen, która właśnie przejeła szefostwo partii w 2011 r. Mając maturę o profilu ekonomiczno-socjalnym , został szefem Federacji Frontu Narodowego w Seine-Saint-Denis, w departamencie z którego pochodzi. Zanim został wybrany na regionalnego radnego Ile-de-France w 2015 r., miał zaledwie 20 lat.

Po wyborach prezydenckich, we wrześniu 2017 r., entuzjasta aikido jakim jest Bardella staje się jednym z rzeczników prasowych partii i integruje się z krajowa siedzibą.

Student geografii na Sorbonie, zawiesza swoje studia, aby poświęcić się politycznym funkcjom. W marcu 2018 r. został prezydentem kraju “Generacji narodowej” czyli filii młodzieżowej Frontu Narodowego.

-Podobnie jak w przypadku Zgromadzenia Narodowego, ważne jest, aby tchnąć nowe życie w naszą organizację młodzieżową, a Jordan Bardella jest w trakcie wprowadzenia tego. – powiedział jeden z członków biura krajowego w Point.

https://twitter.com/J_Bardella/status/1084489018618900481

Ten młody polityk, który dorastał w skromnym środowisku w Seine-Saint-Denis ma przyciągnąć Zgromadzeniu Narodowemu młodych wyborców. Od kilku miesięcy jest niemal wszechobecny w mediach. Czy będzie najmłodszym europosłem tej kadencji? Przekonamy się w maju.

FRANCEINFO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY