Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Po tragedii jaka miała miejsce podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w wyniku której zmarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Składam rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP. Te trzy osoby (zwrócił się do pozostałych członków zarządu – red.) będą nadal prowadziły fundację. To był niezwykły finał. Jeżeli mnie nie będzie, to może miną nazistowskie pomysły wszystkim tym szaleńcom, którzy dziś je mają – powiedział Owsiak na specjalnej konferencji prasowej.

Tragiczna sytuacja związana będzie z tym finałem WOŚP. To życie zostało stracone w najpiękniejszym dniu dla WOŚP. Ale warto, by nasza fundacja funkcjonowała. Składam rezygnację ze stanowiska szefa Zarządu Fundacji – oświadczył Owsiak.

Dziękuje wszystkim Polakom, którzy byli ze mną i są ze mną. Teraz będziemy liczyli pieniądze. Także w Gdańsku, wszyscy są z nami – powiedział Owsiak

Oznacza to, że w tej chwili członkami zarządu WOŚP pozostają.

  • Piotr Burczyński – Wiceprezes Zarządu
  • Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – Członek Zarządu
  • Bohdan Maruszewski – Członek Zarządu

Wczoraj ze sceny w Warszawie oburzony Jerzy Owsiak krzyczał głośno, że Polska, to “momentami dziki kraj”. Tłumaczył też, że “mowa nienawiści”, jakiej doświadczył narastała od wielu lat.

Były już szef WOŚP stwierdził, że decyzja, którą podjął jest spowodowana tym, że za śmierć prezydenta Gdańsk została oskarżona fundacja oraz on sam.

– Nienawiść, która jest w ludziach, eksplodowała – powiedział Jerzy Owsiak, odnosząc się do dramatycznego finału o życie prezydenta Adamowicza. To nie była wina organizatorów, trudno jednoznacznie mówić o złym zabezpieczeniu. Uchronić się przed człowiekiem, który ma takie zamiary jest piekielnie trudno – dodał Owsiak.

TVN24, istotne.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY