Prezydent Adamowicz po operacji. Lekarz: Stan jest bardzo ciężki. Módlmy się za niego [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, ale jego stan jest bardzo ciężki – powiedział w nocy dr Tomasz Stefaniak, który operował włodarza Gdańska. Medyk dodał, że zabieg trwał pięć godzin i apelował o wsparcie i modlitwę. Kolejny komunikat nt. zdrowia Adamowicza ma ukazać się około południa

– Przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie – poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny – dodał.

– Bardzo prosimy żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – apelował dr Stefaniak. Do ataku na polityka doszło wczoraj wieczorem w czasie światełka do nieba – gdańskiego finału WOŚP. Na scenę wtargnął 27-letni recydywista i dźgnął nożem Adamowicza.

https://twitter.com/tvp_info/status/1084687323911151618

Przed chwilą gdański ratusz poinformował, że “nowy komunikat o stanie zdrowia prezydenta Adamowicza ma zostać podany około południa”. Urząd miasta apeluje też o oddawanie krwi we wszystkich gdańskich stacjach krwiodawstwa, które mają być czynne od rana.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY