TVP w walce z „antysemityzmem”. Dopatrzyli się stereotypów o Żydach i zawiesili autorkę “Plastusiów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

„Wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20″ zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje” – napisał na twitterze Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W audycji „Dobranocka” Barbary Pieli władze TVP doszukały się antysemickich stereotypów np. banknotu z wizerunkiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i gwiazdą Dawida.

To, że na najnowszą animację Pieli oburzają się lewackie portale kompletnie nas nie dziwi. Gazeta Wyborcza czy OKO.press bije na alarm i zwyzywa „od najgorszych” twórcę animacji. Negatywne podejście do WOŚP, Jerzego Owsiaka i byłej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to prawdziwa kompilacja „świetości lewicy”.

Zdecydowanie bardziej dziwi nas decyzja władz TVP, które postanowiły zawiesić wydawcę programu i nałożyć konsekwencje, jak rozumiemy oznacza to wyrzucenie z pracy, osoby które związane były z przedstawioną „Dobranocką”.

„Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę” – napisał Jarosław Olechowski.

Co najbardziej zabolało przeciwników „szerzącego się antysemityzmu”? Najwięcej negatywnych komentarzy po prawej stronie dotyczyło wizerunku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego twarz widnieje na banknocie widocznym w kilku kadrach. Oprócz twarzy byłego prezydenta widnieje tam również symbol gwiazdy Dawida.

https://twitter.com/baspiela/status/1083454337261682688

NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY