Polak i Chińczyk podejrzani o współpracę z chińskimi służbami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zakładanie kajdanek

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay.com

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Polaka i Chińczyka podejrzanych o szpiegostwo. Sąd zdecydował o areszcie podejrzanych na trzy miesiące.

Zatrzymani mężczyźni to Piotr D., były funkcjonariusz polskich służb specjalnych oraz Weijing W., dyrektor polskiego oddziału Huawei.

Z materiałów zgromadzonych przez ABW wynika, że obaj prowadzili działalność szpiegowską przeciwko Polsce.W ramach prowadzonego śledztwa funkcjonariusze dokonali niezbędnych czynności procesowych, m.in. przeszukania mieszkań podejrzanych oraz zabezpieczenia dowodów – poinformował Stanisław Żaryn.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Specjalna posiedzenie komisji ds. służb specjalnych odbędzie się w tej sprawie w czwartek. Zaprosiłem na nie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, aby przedstawili członkom komisji informacje na temat zatrzymań i prowadzonego śledztwa w sprawie o szpiegostwo – powiedział przewodniczący komisji, Marek Opioła.

Pekin zareagował na zatrzymanie pracownika chińskiego koncernu. Rząd zaapelował, aby Polska zajęła się nim “sprawiedliwie” i “zgodnie z prawem”.

bankier.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY