Salvini: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wicepremier Włoch, Matteo Salvini mówił podczas wizyty w Polsce o powrocie Europy do swoich korzeni: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej – mówił na konferencji prasowej z szefem polskiego MSWiA.

Dziękuję rządowi polskiemu za bardzo gorące przyjęcie. Przepraszam, że w ostatnich latach rządy włoskie trzymały się dość daleko od Polski, a przecież chcemy utrzymać bliskie związki – mówił polityk na konferencji.

Joachim Brudziński i Matteo Salvini poinformowali również o przebiegu spotkania. Politycy rozmawiali m.in. o migracji. – Polska i Włochy zgadzają się, że w kontekście działań poza Unią Europejską należy wzmocnić ochronę granicy zewnętrznej Wspólnoty i pogłębić współpracę z państwami pochodzenia i tranzytu migrantów – informował na konferencji Brudziński.

W Europie padają propozycje przyjmowania kolejnych uchodźców, po to tylko żeby rozdzielać ich pomiędzy kraje członkowskie. Jako minister nigdy nie zgodzę się na przyjmowanie kolejnych imigrantów – podkreślał natomiast Salvini.

dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY