Jeszcze nigdy tak wielu Polaków nie chciało wyjść z UE! 1/3 rodaków za POLexit

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Jeszcze nigdy tak wielu rodaków nie chciało wyjść z Unii Europejskiej! Według sondażu aż 33,6% Polaków uważa, że najwyższy czas wyjść już z UE.

Do niedawna Polacy byli jednym z najbardziej euroentuzjastycznych narodów w całej Europie. Sytuacja szybko jednak się zmienia. Tym razem już co trzeci Polak jest za opuszczeniem struktur Unii Europejskiej .

Badania zostały przeprowadzone przez Estymator, w dniach 16-18 listopada 2018 roku na zlecenie niezrzeszonego posła do Parlamentu Europejskiego, Dobromira Sośnierza (Wolność).

Wynik lepszy niż się spodziewałam! Czyżby społeczeństwu powoli spadły klapki z oczu? Najważniejsze, że mamy koniec jednostronnego przekazu w tonie eurofascynacji – komentują wyniku sondażu użytkownicy Twittera.

Czytaj więcej: Pierwszy komentarz po ogłoszeniu antyunijnego porozumienia: Jednoczy nas POLexit

Tymczasem niedawno ogłoszenie powstanie antyunijnego frontu, którego celem będzie wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej. Jak komentują przedstawiciele partii Ruch Narodowy – będzie to szeroki front, który skupi wokół siebie środowiska jednoznacznie przeciwne obecnej polityce unijnych włodarzy. W komitecie znajduje się m.in. Ruch Narodowy, Wolność, czy Grzegorz Braun.

twitter/mn
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY