Polska Straż Graniczna zatrzymała kolejnego nielegalnego imigranta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Straż Graniczna

Straż Graniczna / fot. strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kolejnego nielegalnego imigranta z Iraku. Mimo, że Irakijczyk został zatrzymany w ubiegłą niedzielę SG dopiero dzisiaj poinformowała o tym fakcie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Horyńca–Zdroju zatrzymali nielegalnego imigranta z Iraku, który pieszo przekroczył granicę z Ukrainy do Polski – powiedziała rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału SG mjr Elżbieta Pikor.

SG zatrzymała mężczyznę kilka kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. Mężczyzna wyjaśnił, że kilka dni wcześniej przyleciał samolotem z Turcji do Kijowa, a następnie wynajętą taksówką przyjechał w rejon granicy z Polską. Jeszcze w swoim kraju zaplanował trasę nielegalnego przemarszu i pokonania granicy z Ukrainy do Polski – informuje Pikor.

Polska Straż Graniczna od dawna zmaga się z naporem imigrantów. Nasi pogranicznicy dbają o szczelność granic Unii Europejskiej. Tymczasem dane na temat tego ilu za rządów PiS sprowadzono do Polski imigrantów są naprawdę szokujące. Okazuje się bowiem, że w latach 2015-2017 Polska przyjęła więcej imigrantów niż Niemcy.

Jeżeli zsumować dane dostępne na platformie Eurostat [KLIK], to widać wyraźnie który kraj najwięcej ściągał imigrantów w latach 2015-2017:

NIEMCY – 1 235 108
SZWECJA – 387 117
POLSKA – 1 810 780

radiomaryja.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY