Matka Magdy Żuk do prokuratury: „Ujawnię wszystkie tajemnice śledztwa”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W kwietniu miną dwa lata od tajemniczej śmierci Magdaleny Żuk. Chociaż podano oficjalną przyczynę zgonu, to wciąż nie są jasne przyczyny dziwnego zachowania 27-latki po przyjeździe do Egiptu. Zniecierpliwiona matka kobiety postawiła prokuraturze warunek.

– Mam dość! Chcę w końcu dowiedzieć się, dlaczego moja córka zginęła. Jeśli do czerwca prokuratura nie wyjaśni tajemnicy śmierci mojego dziecka, to ostrzegam, że ujawnię wszystkie sekrety śledztwa – powiedziała w rozmowie z “Super Expressem” Elżbieta Żuk.

– Wiele razy słyszałam, że jeśli pisnę choć słówko, to trafię do więzienia na trzy lata. Ale teraz uznałam, że ważniejsza dla mnie jest prawda – zadeklarowała kobieta.

Jej córka – Magdalena – wyjechała na wypoczynek nad Morze Czerwone do Egiptu w kwietniu 2017 r.. 27-latka wykupiła w biurze podróży pobyt w Marsa Alam w Egipcie, gdzie miała pojechać ze swoim partnerem Markusem. Polka miała wyskoczyć z okna szpitalnej sali. Przewieziono ją do innego szpitala, w którym zmarła. Nagrania z telefonów, w których widać było przestraszoną kobietę, obejrzały setki tysięcy ludzi.

– Dlaczego Prokuratura Okręgowa w Jelenie Górze milczy w sprawie Madzi? Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze dotąd nie szczędziła komunikatów w zakresie sprawy Madzi. Prokuratura ta chętnie dzieliła się z mediami informacjami o powołaniu biegłych psychiatrów którzy mieliby popierać tezę o chorobie psychicznej na jaką Madzia miała zapaść w Egipcie. Wyssane z palca hipotezy i twierdzenia w tym zakresie nie mają żadnego oparcia w rzeczywistości – jeszcze w sierpniu 2018 r. napisała na Facebooku siostra Polki, która tragicznie zmarła w Egipcie w kwietniu ub.r.

– Będąc związana tajemnicą śledztwa po zapoznaniu się z najnowszymi materiałami zgromadzonymi w aktach sprawy z których wynika ponad wszelką wątpliwość, że Madzia padła ofiarą przestępstwa prosiłam prokuraturę o opublikowanie informacji o stanie sprawy, ewentualnie o uchylenie wobec mnie obowiązku zachowania tajemnicy. Niestety prokuratura odmówiła mi ujawnienia tajemnicy śledztwa w zakresie o który wnosiłam, nie opublikowała także komunikatu o stanie śledztwa i nowych okolicznościach które tłumaczą zachowanie Magdy i okoliczności jej śmierci, która samobójstwem nie była – informowała Anna Cieślińska.

SE.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY