Ponad MILION osób wzięło udział w całej Polsce w Orszakach Trzech Króli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/EpiskopatNews

W Orszakach Trzech Króli, które w niedzielę przeszły ulicami Polski, przeszło w sumie 1,2 mln osób. Najwięcej uczestników zgromadził orszak warszawski, w którym udział wzięło 60 tys. osób – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Fundacji Orszak Trzech Króli Jolanta Stachacz.

Fundacja „Orszak Trzech Króli” została powołana do istnienia w 2010 r. Jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie – Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie. Fundacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne.

Zwyczaj ulicznych jasełek, organizowanych na ulicach wielu miejscowości w Polsce, wywodzi się z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej, ale podobny jest w swoim charakterze do parad organizowanych w miastach Hiszpanii, w niektórych miastach Meksyku i w innych miastach świata. Podczas orszaku, Trzej Królowie jadą ulicami miasta, rzucając dzieciom cukierki.

Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.


https://medianarodowe.com/trzej-krolowie-trzej-liderzy-jedna-lista/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY