OFICJALNIE Grzegorz Braun i Pobudka dołączają do koalicji Ruch Narodowy+Wolność

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter/RN

Na konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Braun oficjalnie potwierdził swój udział w koalicji Ruchu Narodowego i partii Wolność.

W grudniu przedstawiciele Partii Wolność i Ruchu Narodowego ogłosili decyzję o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do koalicji zaprosili również inne ugrupowania eurosceptyczne.

Informacje z 5 stycznia stały się faktem i dziś na konferencji prasowej w Sejmie Grzegorz Braun ogłosił, że w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie stratował z list koalicji Ruchu Narodowego i partii Wolność. Wraz z nim na listy trafią liderzy organizacji “Pobudka”, której od kilku lat przewodniczy Braun.

Przypomnijmy, Grzegorz Braun był kandydatem na prezydenta Polski w ostatnich wyborach, które odbywały się w 2015 roku. Wówczas zajął on 8 miejsce z poparciem na poziomie 0,83% (124 132) głosy. Co jednak warto podkreślić, w niektórych regionach udało mu się uzyskać wynik tuż za Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim.


Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Wybory Europejskie odbędą się w dniach 23-26 maja 2019 r. W kwietniu br. posłowie potwierdzili propozycję Rady w sprawie terminu głosowania oraz przyjęli kalendarz posiedzeń plenarnych na 2019 rok.

Daty najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego były przedmiotem prac parlamentarnej komisji spraw konstytucyjnych. Parlament poparł propozycję w głosowaniu plenarnym 492 glosami za, przy 14 przeciw i 24 wstrzymujących się.

„Następne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 23-26 maja 2019” – powiedziała posłanka sprawozdawczyni i przewodnicząca komisji spraw konstytucyjnych Danuta Hübner (EPL, PL). „Czasu zostało niewiele. Obywatele Unii Europejskiej już po raz dziewiąty wspólnie wybiorą Parlament Europejski”.

wMeritum.pl / Twitter / MediaNarodowe

https://medianarodowe.com/trzej-krolowie-trzej-liderzy-jedna-lista/
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY