Escape room bez możliwości ucieczki. Tragiczny finał imprezy urodzinowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do tragedii doszło dziś około godziny 17:00 (04.01.2019) w jednym z Koszalińskich escape roomów, podczas zabawy zorganizowanej z okazji urodzin jednej z uczestniczek. Niestety, życie straciło pięć osób. Jedna, ciężko ranna, została przewieziona do szpitala.

“Trudno powiedzieć, co mogło być bezpośrednią przyczyną pożaru, to na pewno będzie w procesie dochodzenia ustalane.”

– Poinformował młodszy kapitan Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Osoby, którym nie udało się przeżyć to nastolatki i dwie osoby dorosłe wspólnie świętujących urodziny jednej z ofiar. Ranny został mężczyzna – najprawdopodobniej pracownik escape roomu. Z licznymi poparzeniami został przewieziony do szpitala.

https://twitter.com/radiokoszalin/status/1081251203844050945

Cztery zastępy straży pożarnej zostały wysłane na miejsce w celu ugaszenia pożaru. Na miejscu jednak okazało się, że pożar objął już cały parter budynku i wychodził przez okna. Zamknięte osoby nie miały zbyt wielu szans na ucieczkę.

“Musimy ustalić, jak doszło do zaprószenia ognia i dlaczego te osoby nie wyszły z pomieszczenia”

– Skomentowała podkomisarz Monika Kosiec z koszalińskiej policji.

Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Przesłuchiwani są świadkowie. W charakterze świadka zostanie także przesłuchana właścicielka escape roomu przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie.

Joachim Brudziński, Szef MSWiA zapewnił, że rodziny ofiar otrzymają wszelkie potrzebne wsparcie służb Ministerstwa i administracji państwa. Z jego ust padła również informacja o wszczęciu wzmożonej kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju.

POLSKIERADIO24.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY