Badanie CBOS: Morawiecki politykiem roku, ale większość nie miała zdania

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Premier Mateusz Morawiecki został przez ankietowanych uznany za polityka 2018 r. Badanie przeprowadził CBOS. Na kolejnych miejscach znaleźli się Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński. 

CBOS zadał pytanie, komu, zdaniem respondentów, należy się tytuł polityka roku. „Chodzi o człowieka, który najlepiej działał, zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa, ludzi takich jak Pan(i)” – wyjaśniono.

Kaczyński spotka się z wicepremierem Włoch

53 proc. ankietowanych nie miało zdania na ten temat. Natomiast 22 proc. uznało, że żaden polityk nie zasługuje na takie wyróżnienie. Pozostali wymienili ponad 50 nazwisk.

13 proc. respondentów zagłosowało na Mateusza Morawieckiego. Prezydent Andrzej Duda zyskał poparcie 10 proc., a prezes PiS Jarosław Kaczyński 6 proc. Szef Rady Europy Donald Tusk otrzymał 4 proc. głosów.

Na pytanie o polityka zagranicznego 49 proc. głosujących nie wskazało żadnego nazwiska. 22 proc. uznało, że żadnej osobie nie należy się ten tytuł. 14 proc. opowiedziało się za prezydentem USA Donaldem Trumpem, 5 proc. wskazało kanclerz Niemiec Angelę Merkel, a po 3 proc. Donalda Tuska i prezydenta Rosji Władimira Putina.

Sondaż został przeprowadzony 29 listopada – 9 grudnia na reprezentatywnej próbie liczącej 942 dorosłe osoby.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY