Szef MSZ Niemiec chce zaostrzenia przepisów deportacyjnych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer stwierdził, że należy zaostrzyć przepisy o deportacji. To reakcja na wydarzenia w bawarskim Amberg, gdzie pijani imigranci atakowali przechodniów.

O ataki podejrzani są czterej mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat. Mieli oni pod wpływem alkoholu napadać na przechodniów. Rannych zostało 12 osób.

Deutsche Welle: 249 napadów w Sylwestra w Kolonii

-Kiedy imigranci ubiegający się o azyl popełniają wykroczenia z zastosowaniem przemocy, muszą opuścić nasz kraj. A jeśli obowiązujące prawo jest niewystarczające, to trzeba je zmienić – stwierdził Seehofer w wywiadzie dla “Bild”. Ministerstwo ma w najbliższych dniach przedstawić szczegółowe rozwiązania.

Zdecydowany głos w tej sprawie zabrał też przewodniczący niemieckiego związku zawodowego policjantów Rainer Wendt. Skrytykował on błędną, jego zdaniem, politykę informacyjną wobec imigrantów. Zaznaczył, że często twierdzi się, iż motywy sprawców ataków z udziałem cudzoziemców są nieznane. – Podaję motyw: głęboka pogarda dla naszego państwa i ludzi, którzy tu żyją – powiedział. Dodał, że sprawcy mogą wyjść na wolność dopiero, gdy znajdą się w swoim kraju.


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY