REKLAMA

Skandal w Jordanii! Flaga Izraela jako wycieraczka

REKLAMA

Jordańskie związki zawodowe umieściły znacznej wielkości flagi Izraela przy wejściach do budynków, którymi dysponują, aby wszyscy mogli po nich chodzić, jak po wycieraczkach.

Ostatnimi czasy potępiono zdjęcia udostępnione w mediach, na których to jordański minister przechodzi po fladze Izraela. Po tych wydarzeniach Związki Zawodowe działające w Jordanii postanowiły solidarnie umieścić flagi w wejściach do wszystkich swoich biur w całym Królestwie.

Rząd przeciwko

W niedzielę MSZ wraz z rządem Jordanii oświadczyli, że silnie potępiają zdjęcie jordańskiego ministra informacji Jumany Ghunaimata wkraczającego na izraelską flagę w budynku Związku Inżynierów w Ammanie. Opisano to jako „akt braku szacunku”. Ministerstwo wezwało urzędującego ambasadora Jordanii w Izraelu, Mohammada Hmeida, do złożenia wyjaśnień.

Jordański premier Omar Razzaz podobno wszedł do tego samego budynku z bocznego wejścia, aby uniknąć wchodzenia na flagę. Jordan odpowiedział w odpowiedzi na zarzut Izraela, że ​​budynek był własnością prywatną i że w związku z tym rząd nie może interweniować.

Według doniesień medialnych Jordanii, szef związku, Ibrahim Tarawneh, ratyfikował decyzję. Londyńska gazeta Rai al-Youm powiedziała, że ​​decyzja została podjęta w wyniku publicznej debaty w tej sprawie.

Groźni związkowcy

Przywódcy związkowi obalili poprzedniego premiera latem. Szeroko rozpowszechniali protesty, co doprowadziło do ​​nominacji Razzaza. Jordańskie Stowarzyszenie Zawodowych znane jest ze swojego stanowiska przeciwstawiającego się pokojowym porozumieniom z Izraelem. Jest silnym przywódcą opinii publicznej.

Pamiętajmy, że Izrael i Jordania podpisały porozumienie pokojowe w 1994 roku, ale stosunki miedzy dwoma nacjami były często chłodne w związku z różnicami w polityce izraelskiej w Jerozolimie (gdzie Jordania jest opiekunem nad muzułmańskimi stronami) i wobec Palestyńczyków.

HAARETZ.COM

REKLAMA

Komentarze