PO składa wniosek do ABW ws. Adama Andruszkiewicza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Adam Andruszkiewicz, fot. Marek Gerasimiuk

Platforma Obywatelska zapowiada złożenie wniosku do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w sprawie wiceministra, Adama Andruszkiewicza.

Partia chce dowiedzieć się m.in. czy wobec nowego wiceministra przeprowadzono czynności rozpoznawcze w zakresie szpiegostwa.

Wniosek złożył Cezary Tomczyk wraz z Marcinem Kierwińskim. Składamy wniosek do ABW o informacje czy Pan Adam Andruszkiewicz daje gwarancje bezpieczeństwa w kontekście jego pracy w Ministerstwie Cyfryzacji – informuje na Twitterze Tomczyk.

Wraz z ⁦@MKierwinski⁩ składamy wniosek do ABW o informacje czy Pan Adam Andruszkiewicz daje gwarancje bezpieczeństwa w kontekście jego pracy w Ministerstwie Cyfryzacji. pic.twitter.com/JxlQSY6JGV— Cezary Tomczyk (@CTomczyk) 3 stycznia 2019

Kilka dni temu Adam Andruszkiewicz został wiceministrem cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Młody poseł od dawna zajmuje jednoznacznie prorządowe stanowisko.

Adam Andruszkiewicz w przeszłości udzielał w stowarzyszeniu „Endecja”, a obecnie tworzy stowarzyszenie „Dla Polski”. Do Sejmu dostał się z list Kukiz’15 z puli przeznaczonej dla Ruchu Narodowego. Po opuszczeniu klubu Kukiz’15 związał się z kołem „Wolni i Solidarni”, na czele którego stoi ojciec obecnego premiera – Kornel Morawiecki. Andruszkiewicz odszedł z WiSu w zeszły piątek.

Postawę byłego narodowca mocno krytykuje poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego – Posada dla Andruszkiewicza? Zero zdziwienia jeśli odbierze nagrodę w postaci 7.5 tys. miesięcznie. Już dawno sprzedał ideę narodową w służbie proimigranckiego, prounijnego i proaborcyjnego PiSu. Z tym, że kariera zbudowana na wazelinie to dosyć płynna konstrukcja.

twitter/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY