We Wrocławiu Ukrainiec zaatakował kobietę nożem, a później poderżnął sobie gardło

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do dramatycznego wydarzenia doszło w piątek w budynku dworca PKS we Wrocławiu. Według nieoficjalnej wersji 30-letni Ukrainiec z nożem najpierw zaatakował swoją rodaczkę a potem przy użyciu tego narzędzia popełnił samobójstwo.

Jak podała Gazeta Wrocławska do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 11 na 2. poziomie galerii handlowej Wroclavia, w budynku, w którym znajduje się nowy dworzec PKS. Nieoficjalnie wiadomo, że 30-letni obywatel Ukrainy miał najpierw wejść do pomieszczenia gospodarczego i zaatakować 45-letnią sprzątaczkę, również Ukrainkę. Kobiecie udało się uciec i zamknąć napastnika w pomieszczeniu. Przybyła na miejsce policja odnalazła go w tym pomieszczeniu z podciętym gardłem.

Policja na razie potwierdziła jedynie odnalezienie martwego mężczyzny, który targnął się na swoje życie lub zdrowie. „W jednym z pomieszczeniem znaleziony został mężczyzna, który dokonał samookaleczenia. To obywatel Ukrainy. Niestety, nie udało się go uratować” – powiedział Gazecie Wrocławskiej nadkomisarz Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji. Pozostałe okoliczności zdarzenia są wciąż ustalane przez policję i prokuratora. Policja poprosiła o kontakt świadków zajścia.

Przypomnijmy, że w 2017 roku cudzoziemcy popełnili w Polsce 6264 przestępstw – niemal 80 proc. więcej niż dwa lata wcześniej. Prawie połowa naruszeń prawa przez cudzoziemców miała związek z czynami typowo kryminalnymi: w 2017 roku było m.in 622 kradzieży, ponad 500 przestępstw narkotykowych, a także 21 gwałtów, 9 zabójstw oraz 79 rozbojów. Najwięcej przestępstw – aż 3,6 tysiąca (57 proc. wszystkich przestępstw cudzoziemców) było dziełem Ukraińców, których w Polsce jest najwięcej. Następni w kolejności Białorusini popełnili 10 razy przestępstw mniej. Jak podawała „Rzeczpospolita”, Ukraińcy „specjalizują” się w popełnianiu przestępstw związanych z ruchem drogowym – w 2017 roku było to 1,7 tys. przestępstw drogowych oraz 1,6 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości (w stężeniu powyżej 0,5 promila we krwi). Pozostałe przestępstwa dokonywane przez ukraińskich przybyszów stanowiły zaledwie 10 proc. popełnianych przez nich przestępstw.

KRESY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY