Niemcy: Imigranci będą mieli więcej pieniędzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Azylant z Afryki poskarżył się na wysokość podstawowej stawki zasiłku dla uchodźców. Wysokość zasiłku wynosi 354 euro miesięcznie – imigrant twierdził jednak, że kwota w wyniku sytuacji ekonomicznej powinna być wyższa.

Sędzia uznał rację azylanta i stwierdził, że wypłacając zasiłek należy brać pod uwagę inflację. Postanowił również, że zasiłek będzie wyższy o 6 euro miesięcznie.

🇩🇪 Tytuł artykułu: “Uchodźcy będą mieli więcej pieniędzy”
Azylant z Afryki zaskarżył wysokość standardowego zasiłku z biura opieki społecznej, 354€ miesięcznie. Sad orzekł, że trzeba wziąć pod uwagę inflację i postanowił , ze zasiłek ma być wyższy o 6€.https://t.co/7FpyrbnzjP— Adam Gwiazda (@delestoile) 30 grudnia 2018

Ponad 63 proc. imigrantów przybyłych do Niemiec w ciągu ostatnich lat, pobiera w tym kraju zasiłek dla bezrobotnych. Najwięcej zasiłków pobierają uchodźcy z Afganistanu, Iraku, Iranu, Nigerii, Pakistanu, Somalii oraz Syrii.

Niedawno minister spraw wewnętrznych Niemiec stwierdził, że należy ujednolicić wysokość świadczeń dla uchodźców w UE. Wyższy niż w innych krajach poziom świadczeń w Niemczech przyciąga zbyt dużą liczbę migrantów.

sueddeutsche.de
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY