REKLAMA

Atak seksualny na 16-latkę. Prokurator: „Narodowość napastników jest nieistotna”

Niemieckie media informują o „prawdopodobnej napaści seksualnej” na 16-letniej Niemce. Kim są podejrzani o napaść? Ich narodowość jest nieistotna i nie zostanie ujawniona – podkreślają urzędnicy.

Napaść zgłoszono w sobotę wieczorem. Na policję zadzwoniła matka 16-letniej córki i zgłosiła zaginięcie dziewczyny. Policjanci przeprowadzili dochodzenie, szybko udało im się zlokalizować nastolatkę. Ta, kiedy została odnaleziona zgłosiła, że kilku mężczyzn próbowało ją zgwałcić.

Według prokuratura sprawa jest trudna do wyjaśnienia, ponieważ wciąż dochodzą nowe informacje ws. podejrzanych . To młodzi mężczyźni, którzy tu dorastali, żyli, chodzili do szkoły, mówią po niemiecku, nie są uchodźcami – informuje media niemiecki prokurator. Kim są więc podejrzani o seksualną napaść? To „czterech młodych ludzi w wieku 15-17 lat”.

Użytkownicy Twittera punktują polityczną poprawność prokuratora – Mnie przekonał, zazwyczaj jak nie są imigrantami, to narodowość jest utajniona –podkreślają twitterowicze.

Mimo nacisków, narodowość mężczyzn ma pozostać dla mediów „nieistotna” i nie zostanie ogłoszona ze względu na ich dobro. Nastolatkowie nie zostali również zatrzymani, ponieważ śledczy nie widzą powodów, aby przetrzymywać nieletnich.

Śledczy nie komentują czy ofiara i czwórka młodych mężczyzn znała się przed ostatnią sobotą. Nie udzielają również informacji nt. miejsca napaści.

schwaebische.de

REKLAMA

Komentarze