Trump: “Erdogan zapewnił, że zlikwiduje ISIS”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.wikipedia commons

Prezydent Stanów Zjednoczonych na portalu społecznościowym Twitter zapewnia, że Erdogan zlikwiduje wszelkie pozostałości po ISIS w Syrii.

Turecki prezydent R.T. Erdogan bardzo zdecydowanie mnie poinformował, że zlikwiduje (wszystko), cokolwiek zostałoby z Państwa Islamskiego w Syrii… I on może to zrobić, poza tym Turcja jest “tuż obok” Syrii. Nasi żołnierze wracają do domu! – dodaje Trump.

Kilka dni temu USA poinformowały, że rozpoczęły wycofywanie swoich oddziałów z Syrii. Rzeczniczka Białego Domu, Sarah Sanders ogłosiła, że ISIS zostało pokonane, a walka z samozwańczym Państwem Islamskim weszła w nową fazę.

Te zwycięstwa nad IS w Syrii nie sygnalizują końca światowej koalicji lub jej kampanii (przeciwko terroryzmowi). Rozpoczęliśmy wycofywanie oddziałów USA do domu, przechodząc do kolejnej fazy kampanii – mówi Sanders.

Także prezydent USA, Donald Trump, stwierdził, iż Państwo Islamskie zostało pokonane. Negatywne komentarze odnośnie obecności wojsk USA w Syrii skwitował, że ISIS było “jedynym powodem”, dla którego amerykańskie wojska stacjonowały w tym kraju.

Portal forsal.pl podaje, że według nieoficjalnych informacji wycofywanie wojsk ma się odbyć w ciągu 60-100 dni. Cały personel Departamentu Stanu USA w Syrii ma ewakuować się w ciągu 24 godzin. Pentagon odmówił komentarza, podkreślając jedynie, że nadal współpracuje z partnerami w regionie – informuje natomiast Reuters.

onet/forsal

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY