SONDAŻ PiS liderem eurowyborów. Jak wypadła antyunijna koalicja?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr.com

Prawo i Sprawiedliwość nadal pozostaje liderem notowań przed nadchodzącymi wyborami do europarlamentu. W specjalnym sondaż IPSOS dla OKO.Press widać wyraźnie, że partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma sobie równych.

41.86 proc. głosów, na tyle może liczyć Zjednoczona Prawica w najbliższych wyborach. To wynik, który da zdecydowane zwycięstwo i liczbę 25 europosłów.

W sondażu portalu OKO.Press w oczy rzuca się jeden fakt, a mianowicie, kolejny raz usilnie promowana jest partia Roberta Biedronia. Mimo, że ta nie doczekała się jeszcze nawet żadnej oficjalnej nazwy, nie mówiąc o społecznych strukturach, to już na starcie ma blisko 8.14% poparcia.

Taki wynik pozwoliłby na wprowadzenie do Brukseli 5 polityków. Tylko jakich? Obecnie nawet nie wiemy, kto wchodzi w skład tego „ugrupowania”…

Kolejna charakterystyczna dla tegoż portalu rzecz to usilne łączenie Koalicji Obywatelskiej i poszerzanie jej o kolejne partie. Według OKO.Press w wariancie „pozytywnym” koalicja „o charakterze lewicowo liberalnym” składałaby się z przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL oraz Teraz. Wówczas, wspólnie osiągnięto by wynik dający 19 europosłów (w porównaniu z 22 PiS).

Oczywiście w tej „opcji” również pojawia się Robert Biedroń, który miałby 4 przedstawicieli w Brukseli.

OKO.PRESS / NCZAS.COM

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY