Watykan odmawia azylu dla Asii Bibi! Kard. Parolin: “To wewnętrzna sprawa Pakistanu”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia commons

Asia Bibi – słynna pakistańska chrześcijanka prześladowana za wiarę, która spędziła ostatnie lata w celi śmierci i została ostatnio uniewinniona przez Sąd Najwyższy nie doczekała się pomocy ze strony Stolicy Apostolskiej. Kobieta nie może opuścić Pakistanu, a tamtejszy SN pod naciskiem islamskich fanatyków domagających się rewizji uniewinnienia i śmierci dla Bibi ma ponownie przeanalizować sprawę.

Słynna była sprawa odmowy pomocy dla Asii Bibi przez Wielką Brytanię, której przedstawiciele otwarcie mówili, że boją się islamskich protestów na Wyspach, a teraz bohaterską kobietę dosięga kolejny cios. Petro Parolin – sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej stwierdził, że to “wewnętrzna sprawa Pakistanu”.

– Z prawnego punktu widzenia jest to wewnętrzna sprawa Pakistanu, ale mamy nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana w najlepszy możliwy sposób – powiedział drugi, najważniejszy po papieżu Franciszku przedstawiciel Kościoła Katolickiego.

Decyzja ta oznacza, że Watykan odmawia miłosierdzia dla chrześcijanki, która swoją heroiczną postawą jest wzorem dla milionów ludzi. Winston Chowdry – rzecznik Pakistanki z Wielkiej Brytanii powiedział, że „Asia spędzi Święta w zamkniętym pomieszczeniu wraz z mężem”. Ze względów bezpieczeństwa nie może się zobaczyć z własnymi dziećmi. Sprawę tę, w swoim stylu skomentował na Twitterze ks. Tadeusz-Isakowicz Zaleski, który zauważa, że papież Franciszek zabierał na swój samolot rodziny islamskich imigrantów.

– A rodziny migrantów muzułmańskich, którzy bynajmniej nie byli prześladowani za wiarę, papież zabrał ze sobą samolotem z Lesbos do Rzymu. O tempora, o mores! – czytamy we wpisie dawnego kapelana “Solidarności”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY