Jakubiak członkiem PZPR? Poseł tłumaczy się z przeszłości: “To skomplikowane lata”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / fot. Marek Gerasimiuk

Czy Marek Jakubiak naprawdę należał do PZPR? Polityk skomentował sprawę w rozmowie z “Super Expressem”.

Gazeta zwraca uwagę, że ostatnio w internecie pojawiły się dokumenty byłego posła Kukiz’15 pochodzące z IPN. Z wniosku paszportowego, który miał później trafić do biura komunistycznego MSW wynika, że Jakubiak należał do PZPR. Tak przynajmniej wynika z papierów.

 

Polityk skomentował sprawę w rozmowie z “SE”. Powiedział, że legitymacji partyjnej nigdy nie miał, a wniosek o wyjazd za granicę składał pod koniec służby wojskowej. – Napisałem to (o PZPR – red.), bo myślałem, że pomoże mi to w zdobyciu paszportu – oświadczył.

Jakubiak stwierdził też, że nie chciał być członkiem partii, ale był w wojsku. –Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek został członkiem PZPR. Jestem w trudnej sytuacji, bo głupowato to brzmi. To skomplikowane lata – ocenił.

– Byłem, nie byłem (w partii – red.). Nie wiem, no trudna sytuacja – powiedział poseł. I dodał, że w PRL zabroniono mu studiowania oraz założono teczkę, a paszportu i tak nie dostał. Jak tłumaczył, o przynależności do PZPR napisał “złośliwie”.

Na początku listopada Marek Jakubiak rozstał się z ruchem Pawła Kukiza i ogłosił powołanie partii pod nazwą Federacja dla Rzeczypospolitej.

DORZECZY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY