Dwaj chrześcijańscy bracia skazani na śmierć za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay

Bracia Qaiser i Amoon Ayub zostali skazani na karę śmierci przez powieszenie za bluźnierstwa przeciwko Mohametowi, kilka tygodni po tym jak Asia Bibi została uniewinniona z tego samego zarzutu.

38 i 44-latek zostali skazani za znieważenie Mohameta na stronie internetowej, która należała do obu braci. Na portalu były zamieszczane zdjęcia czy artykuły krytykujące islam. Anonimowa skarga została wniesiona jeszcze w 2010 roku, jednak muzułmański duchowny zajął się nią dopiero rok później.

Bracia przebywają w więzieniu od 2014 roku – zostali oskarżeni o popełnienie zbrodni już w 2011 roku, udało im się wtedy uciec z kraju. Ostatecznie wrócili jednak do domu, gdzie zostali kilka dni później aresztowani.

Czytaj więcej: Asia Bibi uniewinniona. Islamiści jednak wciąż chcą jej śmierci

Obaj mężczyźni zostali skazani w zeszłym tygodniu – od decyzji przysługuje im odwołanie do sądu najwyższego. Wyrok sądu niższej instancji został wydany zaledwie dni po tym, jak USA wpisały Pakistan na tzw. czarną listę krajów, które nie szanują wolności religijnej.

Sprawa nabiera międzynarodowego rozgłosu, zwłaszcza po ostatnim wyroku śmierci wydanym na Asię Bibi. Bibi została skazana na śmierć w listopadzie 2010 r. przez sąd w Lahaur. Powodem był fakt, że mówiła znajomym muzułmankom o swojej wierze w Chrystusa, co zostało uznane za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. Wyrok ten został jednak unieważniony przez Sąd Najwyższy.

nationalpost.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY