Francuscy generałowie przeciwni polityce imigracyjnej. Macron i spółka grożą im sankcjami karnymi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Emanuel Macron

/ fot. kremlin.ru

Trzynastu oficerów rezerwy we Francji napisało list otwarty do prezydenta tego kraju Emmanuela Macrona, w którym protestowali przeciwko Światowemu Paktowi Imigracyjnemu z Marrakeszu. Nie spodobało się to władzom w Paryżu, którzy zagrozili wojskowym sankcjami dyscyplinarnymi.

Dziennik L’Opinion pytał ministerstwo broni o tę sprawę, a resort przyznał, że pod listem podpisało się 12 generałów, pułkownik i dawny minister obrony Charles Million. W liście wojskowi zarzucają prezydentowi Macronowi “zdradę narodu”.

– Decydując samemu o podpisaniu tego paktu, dorzuca Pan dodatkowy motyw do złości ludzi, już i tak sponiewieranych. Jest Pan odpowiedzialny za zaprzeczenie demokracji, a nawet zdradę narodu. Nie może Pan sam wymazać naszych odniesień cywilizacyjnych i pozbawić nas cielesnej ojczyzny – czytamy.

– Tego typu słowa są niedopuszczalne i niegodne. Generałowie, którzy podpisali ten tekst wychodzą poza obowiązki oficerów rezerwy jakie są na nich nałożone. Wymogi te tym bardziej ich zobowiązują, bo jako generałowie znajdują się na szczycie hierarchii wojskowej, to znaczy mają za zadanie dawanie przykładu. Odrzucając swoje obowiązki, podważają to co doprowadziło ich do wysokiej odpowiedzialności, z której teraz powinni dawać lekcje. Czyniąc to co czynią, nie wypełniają swoich ustawowych zobowiązań, a tym samym narażają się na sankcje dyscyplinarne, które nastąpią w najbliższych dniach – czytamy w agresywnej odpowiedzi ministerstwa broni.

List skierowany do prezydenta podpisali generałowie: Antoine Martinez (lotnictwo), Marc Bertucchi, były szef brygady alpejskiej, Philippe Chatenoud, André Coustou, Roland Dubois, Daniel Grosmaire, Christian Houdet, Michel Issaverdens, Christian Piquemal, Daniel Schaeffer, Didier Tauzun, admirał Patrick Martin, pułkownik Eric Chanas i Charles Millon, były minister obrony.

Za oficerami wstawiła się katolicka publicystka Francesca de Villasmundo, która w swoim komentarzu chwaliła ich postawę podkreślając, że “wypełniają żołnierski obowiązek”.

– Oficerowie Ci, ostrzegając prezydenta republiki o przyszłych, fatalnych konsekwencjach Paktu z Marrakeszu, bronią Francji przed zaprogramowaną inwazją. Wypełniają żołnierski obowiązek. Cześć im! – napisała.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY