Nazwał Wszechpolaków faszystami. Czy Michnik trafi przed sąd?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Prywatny akt oskarżenia przeciwko redaktorowi naczelnemu „Gazety Wyborczej” złożyła Młodzież Wszechpolska w odpowiedzi na sformułowane wobec organizacji przez Adama Michnika oskarżenia o faszyzm.

„Wczoraj złożyliśmy prywatny akt oskarżenia przeciwko Adamowi Michnikowi, który w upublicznionym liście do Pawła Adamowicza (Prezydent Gdańska) nazwał nas bojówkarzami o obyczajach faszystowskich oraz stwierdził, że Tak zawsze postępowali – i postępują – faszyści. Nie będzie zgody na obrażanie Stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska” – czytamy na facebookowym profilu organizacji.


Pod koniec lipca Michnik dziękował w korespondencji do prezydenta Gdańska za interwencję wobec akcji Wszechpolaków, którzy przyszli na spotkanie z nim, by dać wyraz swojej dezaprobacie wobec poglądów naczelnego „Wyborczej”.

„Dobrze pamiętam ten moment. Ci ludzie na salę wykładową weszli nie po to, by wysłuchać tego, co wykładowca miał do powiedzenia; nie po to też, by z nim dyskutować. Przyszli po to, by zerwać wykład i sprowokować awanturę. Tak zawsze postępowali – i postępują – faszyści” – napisał autor listu. Dalej znalazły się kilkukrotne określenia tego typu, użyte w odniesieniu do działaczy narodowych.

PCH24.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY