Prokuratura wszczęła polskie śledztwo w sprawie zamachu w Strasburgu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Łódzki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej prowadzi postępowanie w sprawie masowego zamachu dokonanego w Strasburgu, w wyniku którego śmierć poniósł Bartosz Niedzielski – poinformowała rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. 

W ubiegłym tygodniu w Strasburgu doszło do zamachu, w którym zginęły trzy osoby. Czwartą ofiarą był zmarły w szpitalu Polak – Bartosz Niedzielski. Mieszkał on w Strasburgu i współpracował m.in. z Parlamentem Europejskim i agencją prasową AFP.

Ujawniono nowy list Kiszczaka do Wałęsy. Mowa o tajemniczym spotkaniu

Dziś Ewa Bialik podała informację o tym, że Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie jego śmierci.

Łódzki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Łodzi prowadzi postępowanie w sprawie masowego zamachu dokonanego na grupie ludzi 11 grudnia w Strasburgu, w wyniku którego śmierć poniósł polski obywatel – powiedziała rzecznik.

Śledztwo zostało wszczęte zaraz po zamachu.

– Polska prokuratura natychmiast po wszczęciu śledztwa wystąpiła do właściwych władz Republiki Francuskiej z europejskim nakazem dochodzeniowym z prośbą o wykonanie czynności procesowych w drodze pomocy prawnej; jak również o nadesłanie niezbędnych dokumentów wymaganych przez polską procedurę – zaznaczyła Bialik.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY