ZNP: Będzie ogólnopolski protest nauczycieli

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego ogłosił rozpoczęcie ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty.

Związek rozpoczyna akcję protestacyjną. Popieramy działania nauczycieli, którzy w trosce o swoje i uczniów zdrowie udają się na zwolnienia lekarskie. Jesteśmy przekonani, że tak dalej być nie może – powiedział.

Chcemy rozmawiać z Ministerstwem Edukacji Narodowej, te rozmowy, do których zapraszamy zarówno pana premiera, jak i panią minister edukacji narodowej, zostały zaplanowane na 8 stycznia – komentował szef ZNP.

Związek Nauczycielstwa Polskiego podkreśla również, że oczekuje podwyżek dla pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki.Przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność” wyraża nadzieję, że całe środowisko nauczycieli poprze protest.

Podwyżki są od początku kością niezgody. Pani minister odsyła nas do premiera, ale to, co się teraz zadziało na rynku pracy i w innych branżach, jeszcze bardziej zbulwersowało środowisko oświatowe. Kto wie, co się zadzieje. Ta pięcioprocentowa waloryzacja płac, która daje nam nieco ponad 100 złotych podwyżki, jest bardzo niesatysfakcjonująca – podkreślił Ryszard Proksa.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY