Lider czarnych komunistów z RPA: Zabijemy pięciu białych ludzi, ich dzieci i kobiety za każdego czarnego!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Najpierw Czarni, Najpierw Ziemia (Black First Land First, BLF) to nie ukrywająca swojego rasizmu panafrykańska i marksistowsko-leninowska partia polityczna w Afryce Południowej. BLF został założony w 2015 przez Andila Mngxitamę po jego wydaleniu z organizacji Economic Freedom Fighters (EFF) kierowanej przez innego osławionego wroga białych ludzi – Juliusa Malemę.

Czołowi działacze, a szczególnie lider – Mngxitama, mają długi rejestr publicznie kierowanych gróźb wobec politycznej konkurencji oraz dziennikarzy. Ostatni wyskok jednak spotkał się z powszechnym potępieniem.

Kilka dni temu w odpowiedzi na uwagi multimilionera (i jednego z najbogatszych ludzi na Czarnym Lądzie) Johanna Ruperta, który wyraził poparcie dla południowoafrykańskich taksówkarzy (od wielu lat trwa konflikt między korporacjami taksówkowymi a niezrzeszonymi – w dużej mierze czarnymi – kierowcami) Mngxitama wykrzyczał na wiecu BLF, że “za każdego zabitego przez korporacje taksówkarskie zabijemy pięciu białych ludzi”.

Ewidentnie upojony własnymi słowami kontynuował: – (…) zabijemy pięciu z was, zabijemy ich dzieci, zabijemy ich kobiety, zabijemy wszystko, co znajdziemy na naszej drodze.

Przemowę potępił oficjalnie rządzący Afrykański Kongres Narodowy. Rzecznik ANC stwierdził, że ” komentarze [Mngxitamy] wyraźnie podżegają do przemocy w Południowej Afryce” i wezwał Południowoafrykańską Komisję Praw Człowieka do zbadania sprawy.

Stanowisko to poparły powstały w wyniku rozłamu w ANC – Kongres Ludu (Congress of the People, COPE) i centrowy, opozycyjny Alians Demokratyczny (Democratic Alliance, DA) – partia, w której działa wielu zarówno białych, jak i czarnych polityków. Twitter zawiesił konto Mngxitamy.

W odpowiedzi zastępca prezesa BLF, Zanele Lwana odpowiedział, że komentarze Mngxitamy zostały wypowiedziane w kontekście samoobrony a jego “jedynym grzechem jest obrona czarnych ludzi”.

– Przewodniczący Mngxitama słusznie stwierdził, że za każde zabrane czarne życie, pięć białych zostanie wziętych – stwierdził.

businesslive.co.za

https://medianarodowe.com/ustalono-date-grabiezy-ziem-bialych-farmerow-w-rpa-wasz-czas-sie-skonczyl-biali-ludzie/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY