Tego nikt się nie spodziewał: Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Newspix

Swoją deklaracją zamieszczoną na Twitterze parlamentarzystka PiS zaskoczyła wszystkich. “Chcę swą polityczną aktywność zakończyć,mam dużo spraw do załatwienia,życiowego zakończenia i uporządkowania” – pisze prof. Krystyna Pawłowicz. Zaznacza, że mandat poselski będzie pełnić do końca tej kadencji, a następnie odchodzi z polityki.

Barwny język, bezkompromisowe poglądy, potyczki słowne z politykami nie tylko z opozycji – Krystyna Pawłowicz jest jednym z najbardziej charakterystycznych posłów w polskim parlamencie. Aktywność w mediach społecznościowych, a szczególnie na Twitterze, jedynie spotęgowała to wrażenie. Posłanka nie boi się wyrażać swego zdania, krytykować opozycji, choć zdarzało się jej także atakować Jarosława Gowina, szefa koalicyjnego Porozumienia.

Pawłowicz jest członkiem prezydium klubu parlamentarnego PiS. Z wykształcenia jest doktorem prawa, a zawodowo jest wykładowcą akademickim. W Sejmie zasiada w sejmowych komisjach: odpowiedzialności konstytucyjnej, sprawiedliwości i praw człowieka oraz ustawodawczej. W latach 2007–2011 była sędzią Trybunału Stanu.

W sobotę wieczorem Krystyna Pawłowicz zamieściła na Twitterze świąteczne życzenia. Jak się okazało, był to swoisty sposób na ogłoszenie dużych zmian – parlamentarzystka zapowiada, że wraz z końcem tej kadencji parlamentu wycofuje się z życia politycznego. Jak zaznacza, powodami są m. in. kłopoty zdrowotne, a także chęć uporządkowania własnych spraw. Pawłowicz zaznacza, że nie ma na nią żądnych nacisków i pozostaje w dobrych relacjach z kolegami z partii. “Teraz młodzi” – pisze.

DORZECZY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY