BBC: Polska zmaga się z kryzysem tożsamości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

BBC News wyemitowało reportaż o “kryzysie tożsamości wśród Polaków”. W materiale wskazano na rosnące napięcia między dwoma wizjami rozwoju kraju: konserwatywno-narodową i liberalną.

Reporterka BBC Yalda Hakim rozmawiała m.in. z posłem Prawa i Sprawiedliwości Dominikiem Tarczyńskim, wiceprzewodniczącym Ruchu Narodowego Krzysztofem Bosakiem oraz Robertem Biedroniem. Głos oddano także przedstawicielom społeczności imigranckich mieszkających w Polsce.

Dziennikarka stwierdziła w materiale, że Polska zmaga się z “post-transformacyjnym kryzysem tożsamości”, który przejawia się m.in. przez różnice w podejściu do kwestii przyjmowania imigrantów i do kryzysu uchodźczego, a także konkurujące ze sobą definicje polskiej tożsamości narodowej.

BBC zwróciło też uwagę na 11 listopada i Marsz Niepodległości. Jak podkreślono, obok siebie maszerowały nie tylko rodziny z dziećmi, wojsko i przedstawiciele rządu, ale również środowiska narodowe i radykalnie prawicowe grupy z innych części Europy. BBC stwierdziło w materiale, że ten kryzys tożsamości prowadzi do “nowego typu polityki, która jest napędzana emocjami”.

 

DORZECZY.PL

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY