Warszawa: Bójka pomiędzy Ukraińcami i Polakami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. policja.gov.pl

W Warszawie, przed Dworcem Wileńskim, doszło do bójki Ukraińców z Polakami – starcie obu grup było na tyle poważne, że przechodnie, którzy obserwowali całe zdarzenie musieli się schronić, aby uniknąć ciosów.

Jak można przeczytać w warszawawpigulce.pl całe zdarzenie rozpoczęło się od szarpaniny, jednak starcie szybko zamieniło się w groźną bójkę. Podczas awantury pomiędzy Ukraińcami i Polakami w ruch poszły szklane butelki.

Świadkowie bójki, aby chronić swoje życie, musieli szukać schronienia na przystanku. Zanim na miejscu pojawiła się policja wezwana przez przechodniów obie grupy rozeszły się. Policja nie ustaliła co było powodem bójki – świadkowie zdarzenia twierdzą, że obie grupy rozeszły się obrzucając się nawzajem wyzwiskami.

To nie pierwsze problemy z Ukraińcami w Polsce. Liczba wiz wydawanych Ukraińcom rośnie ogromnym tempie – w 2016 r. wydano ich 652 tys., a w roku 2017 już 845 tys. Polskie placówki konsularne wydały w okresie 2014–2016 łącznie ponad 3 mln wiz, w tym imponującą liczbę wiz pracowniczych – aż 1,3 mln. Liczba ta stale rośnie.

warszawawpigulce

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY